کوفته بلغور سیب زمینی | طرز تهیه کوفته بلغور با روش جدید ۲۰۱۹

کوفته بلغور سیب زمینی

کوفته بلغور سیب زمینی

مد ۹۸ : طرز تهیه کوفته بلغور و سیب زمینی را در این پست برای شما شرح می دهیم امیدوارم این غذا را درست کرده و میل کنید. سیب زمینی یکی از سبزیجات مفید است که در ابن کوفته کارایی دارد.

کوفته بلغور سیب زمینی

مد۹۸ خوشمزه ترین غذاهای ایرانی مانند کوفته را در این پست به شما آموزش می دهد.

مواد لازم برای کوفته بلغور و سیب زمینی

۱ لیوان بلغور ریز

۲ عدد سیب زمینی آب پز شده

۱ عدد پیاز رنده شده اگر پیاز بزرگ است نصفش را استفاده کنید

۱ عدد تخم مرغ

۴ قاشق غذاخوری آرد

نصف قاشق غذاخوری رب فلفل اگر ندارید نیازی نیست بریزید

نصف قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

نمک ، فلفل قرمز پرک شده، نعناع به مقدار لازم

روغن مایع برای سرخ کردن

طرز تهیه ابتدا سیب زمینی را آبپز کنید و پوستش را جدا نمایید، تا سیب زمینی خنک می شود بلغور را داخل کاسه ای بریزید و کمی نمک بپاشید. آب داغ را تا جایی که روی بلغور بیاد بریزید و در ظرف را بگذارید وقتی بلغور آب را جذب کرد سیب زمینی را رنده کنید و به بلغور اضافه نمایید، پیاز را بارنده درشت رنده کرده و آب پیاز را کاملا بگیرید، سپس به بلغور اضافه نموده،

رب گوجه فرنگی را اضافه کرده تخم مرغ و ادویه ها را اضافه کنید سپس آرد را ریخته و خوب ورز دهید مواد خمیر نرمی می شود از خمیر تیکه هایی اندازه نارنگی بردارید و با دست گرد کنید سپس با نوک انگشتتان صاف کرده و داخل سینی که کاغذ روغنی انداختید بچینید.

اگر کوفته ها را هم میگذارید لابلای کوفته ها کاغذ روغنی و یا سلفون بگذارید تا نچسبند اگر موقع شکل دادن به دستتان میچسبد وسط کار دستتان را خیس کنید.

خیلی راحت میتوانید به آن ها شکل دهید، نیم ساعت داخل یخچال گذاشته سپس داخل ماهیتابه روغن مایع بریزید و خوب داغ نمایید، سپس کوفته ها را پشت و رو سرخ کنید ابتدا داخل ظرفی که دستمال کاغذی حوله ای پهن کردید قرار داده تا روغن اضافی گرفته شود سپس داخل ظرف سرو قرار دهید. میتوانید گرم و یا سرد سرو کنید، با ماست سیر دار خیلی خوشمزه هم سرو می شود.

Summary
کوفته بلغور سیب زمینی
Article Name
کوفته بلغور سیب زمینی
Description
کوفته بلغور سیب زمینی | مد 98 : طرز تهیه کوفته بلغور و سیب زمینی را در این پست برای شما شرح می دهیم امیدوارم این غذا را درست کرده و میل کنید. سیب زمینی یکی از سبزیجات مفید است که در ابن کوفته کارایی دارد.
Author
Publisher Name
مد 98

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *